23 Nisan 2010 Cuma

UZUN ZAMAN SONRA

Havalar güzelleşti, her haftasonu yazlık evdeyiz. Çocuklar da arkadaşlarıyla doyana kadar oynuyorlar gerçi pek doymak bilmiyorlar ama...
Yazlık ev şu aralar pek çekici değil bahçesi hariç çünkü tadilat var. Bahçe duvarı, ev içinde merdiven, tesisat ve ıslak zeminler yapılacak yani uzun süre pek tadı olmayacak çünkü tam anlamıyla yerleşemeyeceğiz.

Biz fırsat buldukça geziyoruz genelde haftasonları davetli olduğumuz yerlere gidiyoruz genelde İstanbul'a iniyoruz cumartesileri. Ne zaman bu cumartesi de evde keyif yapayım tembellik yapayım dinleneyim desem bir davet çıkıyor eee sünnet icabet etmek gerek :)) Allah eskik etmesin dostları...Haftaiçi de aynı yoğunlukta ya ben davet ediyorum ya da davet ediliyorum buradaki öğretmen arkadaşlarımla görüşüyoruz,bir yerlere gidiyoruz.
Mutlu ve huzurluyum tek sorunum Aslı'nın okumasını hızlandırmak ve Alperen'in notlarını yükseltmek. Alperen'de biraz daha mesafe aldık ama dikkatli okumamaktan gelen hatalar yüzünden hep 4'te kalıyor yukarı çıkmamıyor.
23 Nisan tören sonrası köfteci keyfi...


Şu öndeki kırmızılı kız kim acaba??
Kazakistan'dan misafirimiz var..!!!

İlçe'den gelen resmi yazı sebebiyle 23 Nisan töreni buradaki okullarda stadda kutlanacaktı. Çocukların okulu perşembeden yarım gün yaparak kutladılar ama bizim okul cuma saat 14:00 kutlama kararı aldı. Bizim çocuklar kendi okullarında görevli değillerdi. Aslı ve Alperen de perşembe benim okula geldiler göndermedim kendi okullarına. Tabii benim sınıfımın provasını görünce Aslı heveslendi oynadı hemen de öğrenin ce bir kıyafet de ona ayarlayıp benim gösteriye dahil ettim Alperen'e de bayrak tutma görevi verdim ama beyfendi son anda vazgeçti. Kendi sınıfımın etkinliği dünya çocuklarının gösterisiydi herkes çok beğendi ama gerçekten çok güzel hazırlanmıştık.
Sabah halacığım kahvaltıya gelmişti sağ olsun beni kırmayarak sonra biz törene gittik oradan yeniden buluşup buranın ünlü cuma pazarını gezdik ve sonra biz çocuklarla biraz daha gezip evimize döndük ama bizim çocuklar yine içeri girmediler ve bir yarım saat de sitenin bahçesinde oynadıktan sonra ancak eve girebildiler.
Yarın ola hayrola... tabii ki yine davetliyiz...


1 yorum:

Adsız dedi ki...

kazakistanlılar çirkin olur diyorlardı ama yalanmış