24 Ekim 2010 Pazar

DARICA'DAYDIK

Geçen haftadan söz vermiştik çocuklara cts gideriz diye ama dün kısmet olmadı başka planlar yaptık. Çocukları babannlerine götürdük halalarıyla ve babanneleriyle hasret giderdiler. Sonra da benim anneanneme gittik babamla buluşup çünkü Erzincan'dan bu hafta geldiler.Anneannemler kışın burada yazın orada....


Annem 'kalın bizde nasılsa yarın Darıca'ya gideceksiniz.' diyince hemen kabul ettik. Canım annem :))


Uzun ama sıkıcı olmayan bir yolculuktan sonra kolay bulduk.

Çok heycanlıydık tabii ne tarafa gideceğimizi şaşırdık.

Çok büyük bir alana yerleştirilmiş her türden hayvan vardı.Alperen aslan ve kaplan hayranı olarak ağzı açık seyretti hem korkarak hem de bu kadar yakından gördüğüne sevinerek.

Gerisi karışık hayvanlar geçidi 100'e yakın fotograf çekmişim ama işte ancak düzenleyebildiklerimi yayınlayabiliyorum.

Hararetle tavsiye ediyoruz. Biz çok memnun kaldık. Şehirde büyüyen çocuklar için hayvanları yakından görebilecek en güzel yer.
Gezerken Allah'ın yaratma sanatının ne kadar çeşitli ve güzel olduğunu bir kere daha yakinen hissediyor ve hatırlıyorsunuz.Bir tur da ata binme zevki apayrı keşke daha uzun olsaydı...


Ama şu da bir gerçek ki özel hayvanat bahçesi olmasına rağmen özel bakıldıkları halde hayvanların durumuna yine içiniz acıyor. Tellerle çevrili fıtratlarına aykırı bir yaşam. En çok da aslan ve maymunlara üzüldüm. O aslan ve tabii kaplan ki koşacak avlanacak ve yaratılış gereğini yapacak ama maalesef 5 mt.lik kafesinde bir yatıyor bir volta atıyor. Yan kafeste nefis koyunlar keçiler, illa ki kokuları geliyor ama o yerinde yatmak zorunda kalıyor. Çok büyük bir nefis törpüsü, fıtrata aykırı hepsinin durumu.

Ama yine de çocuklar hayvanları yakından gördükleri , biz de Allah'ın yaratma çeşitliliğinin belki trilyonda birini gördüğümüz için mutlu döndük.Ama herşeye rağmen kendimize ait kedinin yerini hiçbiri tutmuyor.
Dönüşte hemen bahçeye koşup artık büyüyen yavru kedilerimizle hasret giderdik.

3 yorum:

yaren ABUR dedi ki...

yhaa hocam sizin şu gezi dolanma zevkiniz hastayım çok güsel yerleri geziyorsunuz ayrıca aslının yeni yaşı hayırlı olsun hocam pkul değiştirebilirim hangi okulu tawsiye edersiniz?????

yaren ABUR dedi ki...

pkul yanlış oldu okul demek istedim

gül dedi ki...

ne zaman değiştireceksin hemen bu sene mi? annen karar verir bu çevrede bizim okul hariç 3 okul var zaten bakın sbs başarısına göre karar verin