9 Ocak 2012 Pazartesi

SOĞUK HAFTASONU

BU HAFTASONU DA HER ZAMANKİ GİBİ DOLU DOLU GEÇTİ.
CUMARTESİ SABAHI TEMİZLİK, ÇAMAŞIR DERKEN ARADA EŞİMİ HASTANEYE ÇOCUKLARI SPORA GÖTÜRDÜM. DÖNÜŞTE BABANNEM İÇİN ALIŞVERİŞ YAPIP ÇOCUKLARI SPORDAN ALIP BABANNEME GİTTİM, HALAM GELMİŞTİ. BİRAZ ORADA SOHBET EDİP, ÇOCUKLAR KÖPEĞİ GÖRMEDEN EVE DÖNMEK İSTEMEDİLER, KÖPEK İÇİN KAYINVALDEMLERE GEÇTİK. KÖPEĞE YEMEK BIRAKIP, KÖPEĞİ GEZDİRİP EVİMİZE DÖNDÜK. YENİ KÖPEĞİMİZ İÇİN AYRI BİR GÜN YAZMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
SONRA DA GEÇEN HAFTA KARARLAŞTIRDIĞIMIZ GİBİ ELTİM NİLGÜN ABLA İLE EŞİMİN DAYISININ OĞLUNA TORUN İÇİN HAYIRLI OLSUNA GİTTİK.
MUSTAFA ŞEVKET BEBEK ÇOK TATLI, SARI BEBEK...
CUMARTESİ GECE ANNEMLERDE KALDIK ÇÜNKÜ SABAH ÇOK ERKEN YOLA ÇIKMAMIZ GERKEİYORDU. NEREYE Mİ? YILLARDIR GİTMEDİĞİM VE HEP GÖRMEK İSTEDİĞİM BURSA'YA. EN SON 11 YAŞINDA GİTTİĞİM HAYAL MEYAL HATIRLADIĞIM ŞEHİRE SAĞ OLSUN BABAM GÖTÜRDÜ.AMA MAALESEF YAĞMURLU BİR GÜN SEÇMİŞİZ.
ANNEMİN ISRARI İLE FERİBOTA BİNDİK. EN GÜZEL YANI BOĞAZ'DAYMIŞIZ GİBİ MARTILARA YİYECEK ATMAK VE ONLARIN HAVADA KAPIŞINI İZLEMEK.
GÜZEL KIZIM İSE YOL BOYU HEM UYUDU HEM DE MİDESİ BULANDI BENİM YÜZÜNDEN ÇÜNKÜ İLACINI ALMAYI UNUTMUŞUM. ANCAK BURSA'DAN ALABİLDİK. O KADAR YOL SIKINTI ÇEKTİ BENİM YÜZÜNDEN HİÇ KEYFİ YOKTU.
BU GEZİNİN ŞİMDİ GERÇEKLEŞMESİNİN EN BÜYÜK SEBEBİ ÇOCUKLARIN KAR TUTKUSUYDU. ULUDAĞ'A ÇIKTIK AMA TABİİ SADECE MİLLİ PARK'A KADAR ÇÜNKÜ ZAMANIMIZ AZDI VE ŞEHRİ DE GEZMEK İSTİYORDUK. ÇOCUKLAR KARA DOYDU, YATTILAR, FIRLATTILAR AMA BEN İLK ADIMDA AYAKKABIMDAN DİZİME KADAR ISLANINCA BÜTÜN KEYFİM KAÇTI. ÇOCUKLARIN KEYFİ YERİNDEYDİ O DA BANA YETTİ.
BURSA'NIN YAKALAYABİLDİĞİM GÜZEL YAPILARI...
ULU CAMİİ VE İPEKLERLE DOLU KOZA HANI GEZEBİLDİM.
YOLCULUĞUN EN SEVDİĞİM ANLARI LEZZET DURAKLARI....
ÖNCE FERİBOTTA GECEDEN ANNEMLE HAZIRLADIĞIMIZ NEFİS SANDVİÇLER
SONRA BURSA'NIN OLMAZSA OLMAZI İSKENDER KEBABI....BURSA'NIN EN ESKİ VE LEZZETLİ İSKENDERİNİ YEDİK TAVSİYE EDİLİR AMA ABARTISIZ 30 DK. SONRA İZNİK'TEN BİLDİĞİMİZ KÖFTECİ YUSUF'UN BURSA'DAKİ YERİNİ GÖRÜNCE DURMADAN EDEMEDİK. ÖNCE PİŞMEMİŞ ALACAKTIK...SONRA KOKUYA DAYANAMADIK....İŞTE ALPEREN NASIL YİYOR SİZ LEZZETİNİ ANLAYIN. DİĞERİ DE ARAÇ TUTMASINI ATLATAMAYAN BÜTÜN İŞTAHI KAÇAN KIZIM...:(
HERŞEYE RAĞMEN BİR DAHA GELMEK İÇİN BABAMLA SÖZLEŞTİK VE 19 MAYIS İÇİN DE YENİ PLANLAR YAPTIK...ARADA BAŞKA SÜPRİZLER DE ÇIKABİLİR...
ALLAHIM KEYİFLİCE VE HAYIRLICA GEZECEK MADDİ VE MANEVİ GÜÇ VER...

Hiç yorum yok: