7 Kasım 2016 Pazartesi

1 yıl daha böyle geçti

klasik ama gerçekten zaman su gibi akıp geçiyor. 3 çocuklu olunca her şey daha hızlı. ilk ayların zorluğu evet artık hafifledi canım annem mevlide kadar yani iki ay yanımda kaldı. gerçekten çok zor bir iki ay geçirdim çok şükür ...artık yaştan mı bilemedim biraz ağır geldi. ama Elif Serra çok tatlı olduğu için ailecek her şeyine katlanıyoruz.
Alperen'in teog yılı olmasına rağmen gıkı çıkmadı güzel oğlumun ilk iki ay akşam yatarken kulaklarına pamuk tıkayıp yatmasını saymazsak çünkü Elif Serra gerçek bir kolik bebekti gece 1 -2' ye kadar sürerdi ağlamaları...oğlum emeklerinin karşılığını aldı ve ek nakillerle Tepekent Anadolu lisesi'ne yerleşti.
Kış geçti mayıs geldi ben okula başladım. Mayıs ayında Türkan teyze haziran ayında annem baktı bizim afacana ama ayrılmak hem zor hem de dinlendirici oldu ne yalan söyleyeyim.
yazın annemlerin yazlığında rahat her gün deniz bahçe çocuk bol eğlenceli geçti günlerimiz çok şükür. 1 yaşında ve hala emiyor süper bir duygu...Elif Serra sayesinde facebook da bir sürü grubum ve arkadaşlarım oldu. Zamane annesi olarak en faydalandığım gruplar tavsiye ederim çok şey öğrendim büyüklerin zamanında yoktu keşke olsaydı... Emziren Anneler, Babywearing Türkiye, BLW Türkiye ve Minik İnsan Rehberi bildiğim ve uyguladığım çoğu şeyi bu gruplara borçluyum iyi ki varlar.
Elif Serra'nın bakımında bütün aile bana destek oldu sağ olsunlar güzel kızım Aslı'nın yeri ve desteği takdire şayandı ablası olarak. Okula giden iki çocuğuma mı eve mi eşime mi kendime mi zaman ayırayım bilemedim zamanımın hepsini Elif Serra çaldı. Bütün hayatımızı onun uyku ve yemek zamanlarına göre ayarladık ama en çok da uyku aaahhh uyku aaahh...anladınız siz onu...
2016 ağustos ayında Aslı'ya çok özenerek bir doğumgünü partisi hazırladım. O da ben de ve hatta gelenler de çok beğendiler. Temamız uğurböceği...
 
Güzel kızımın da bu sene teog senesi bakalım Aslı nasıl bir sonuç alacak, hayırlısı inşallah.
 
Elif Serra'nın gelişimi de şurada hatıra kalsın dedim: ilk diş 6 aylık
                                             ilk kelimesi 'gel' 7 aylık sonra sırasıyla anne ve dede, kedi, abla
                                           ilk emekleme 9 aylık
                                           ilk yüzme  8 aylık denizle tanıştı
                                           ilk yürüme 12 aylık
Diş çıkar da buğdayı hazırlanmaz mı?
Ona da özenerek hazırlandık tabii ki...
Ne mi seçti? Kitap seçti kızımız...
 
Vee doğumgününü de kutlayarak geçen bir yılı tamamladık.
o kadar çok şey yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz ki ben artık kendime yetişemiyorum ücretsiz izin aldım ocağa kadar evdeyim sırf çocuklarım için...hepsinin tadı duygusu yaşattıkları farlı Allah sağlıklı uzun ömür versin ama büyüttükten sonra ve yaşın da 40 ı geçtiyse başka çocuk düşünmeyin derim maddi ve manevi açıdan ama sevgisi çok çok fazla o tartışılamaz.
 


 

Hiç yorum yok: