20 Aralık 2009 Pazar

KAÇAMAK

Bu haftaiçi o kadar sıkıldım ki buralarda cumartesi bir kaçamak yapıp İstanbul'a yani şehir merkezine yani Mecidiyeköy Şişli'ye gideyim dedim. Ev-okul-ev, ödev-ders-yemek-temizlik sıkılmıştım. Aldım sabahtan çocukları sıkı sıkı giydirip düştüm yollara. Malum bizim buralardan hedeflediğim yere gidiş abartısız 2 saat sürüyor otobüs+metrobüsle.Yola çıkmadan önce annemle ve arkadaşım Berrak'la Cevahir'de buluşmak üzere sözleştik.Ama maaalesef Berrak'la çok istediğimiz halde buluşamadık. Annemle buluştuk biraz gezip Alperen'i ona emanet edip(eve yollayıp) biz Aslı'yla kız kıza gezmeye devam ettik. Biraz benim biraz da onun ihtiyaçlarını giderip çift katlı otobüse 2 durak için eğlence amaçlı binip geze geze anneme gittik. Tabii yolda sevdiklerimi de görüp sohbet ettim. Yollar,taşlar geçip gidenler bile tanıdık tabii dile kolay doğduğımdan beri orada yaşadım 33 yıllık bir geçmiş, her halini biliyorum oranın. Ve çok doğal da özlüyorum. Ben İstanbul'a inicem de başka projeler yapmayacağım? İmkansız bir şey. Akşam da Aysel halama gittik. Tabii dünden arayıp haber vermiştik. O da çok nazik biri olarak bizi yemeğe davet etti. Annemlerle cümbür cemaat gittik.
Halama vardığımızda çok sevdiği kedisi İran kökenli Tontik'le vedalaşıyordu.
Artık başka evde yaşamına devam edecekti.
Bizde son bir hatıra fotografı çekmek istedik.
Halamın tek misafiri biz değildik, babamın ve tabii halamın da kuzeni Hikmet abi, eşi ve çocukları da davetliydi. Çocuklar daha önceden tanışık oldukları için daha çabuk kaynaşıp güzelce oynayıp hoş vakit geçirdiler.
Biz de halamın güzel sofrasının ve sohbetinin tadını çıkardık.

O gece çocuklarla annemlerde kaldık, bugün babam babannemleri alıp kendi evlerine götüreceği için bizi de bıraktı. Hava bugün çok güzeldi ta ki 18:00'e kadar. Şu an kuvvetli bir lodos ve yağmur eşliğinde yazıyorum. Çocukları yıkayıp, uyuttum. Meteroloji kar , kuvetli yağış ve sel uyarısında bulunuyor. Tabii bu durumda bizi de yarın zor günler bekliyor.Çocuklarla erkenden okula gitmek hele de soğuk ve yağışlı havada inanın tam bir eziyet. Önemli değil 6'da 7'de kalkarız ama hava kuru olsun.

Herşeyin sebebini Yaratıcısı bilir, tevekkül ettik ,utandırma Allahım.

2 yorum:

YAVRU KUŞUN ANNESİ ANNEKUŞ(*YASEMİN*) dedi ki...

Geldin mi?
Yaa tabi hayırsız arkadaşından haber çıkmayınca sen de aramadın dimi?

.....
Ama benim sebeplerim var:
1.Burakçığımın kakasal sorunları hala devam diyor ve çok üzücü.
Yapamıyor.
Doktora göre normal iyileşiyor.
Ben yine sakin olayım diyorum ama ne kadar olabilirsem.
2. Anlatmıyayım diyordum ama..Benim ufak tefek sıkıntılarım.
...Fazla detaya girmiyeyim şimdi burda.
Arayıp sana soramadım bile.
Canım kusura bakma.
İnşallah ilerleyen günlerde(bahara doğru:) bizim ev baharlık ya:) tüm arkadaşlar bi organizasyon yapmak istiyorum.

Tekrar kusura bakma,hastalıklar bizi pek bizle bırakmıyor bu sene Allah beterinden korusun.
Selamlar.

gül dedi ki...

aşkolsun esas ben aradım da görüştük ya unuttun herhalde ya da tekrar aramamı bekledin
geçmiş olsun hastalıkla uğraşmak zor gerçekten Allah şifa versin