4 Mayıs 2008 Pazar

DOLU DOLU BİR CUMARTESİ

Tonguç'un diş kutlama partisine gittik ama telaştan , kalabalıktan ve yoğunluktan annem resim çekmeyi unuttu artık arşivdekiyle idare edeceğiz.

Annemin teyzesi Sevim Teyzelere gidince mutlaka evlerinin oradaki parka uğramadan edemeyiz. Fulya'daki bu parkta ne kadar çok kaydırak var, çok güzel.


Sevim Teyzemin kızı Ebru abla, pastayı biz gelmeden yememişler şakadan doğumgünü kutladık.
Ayşe babaannem(annemin babaannesi), Damla(annemin halasının torunu) ve bendeniz(Zeynep Aslı) Damla çok tatlı bir bebek, bibim kardeşimiz...
Yine dolu dolu geçen günlerden biri daha (Allahım boş geçirtmesin) Sabah evi toparladıktan sonra Tonguç'un diş kutlama partisine gittik.Bayağı kalabalıktı, ne güzel çağırılan herkes gelmişti. Yeni arkadaşlarla da tanıştık.Ama benim başka randevularım da olduğu için fazla kalıp kaynaşamadım ama güzel ve dolu dolu geçti.Sofra çok zengindi, ortam sıcaktı ve dokuz çocuk vardı ,beşi 1 yaşından küçüktü.Oradan teyzeme geçtim ,aile buluşması vardı.Çocuklar mutlaka orada parka uğramak istiyorlar , biz de uğradık.Eskişehir'den Damla gelmiş(halamın torunu) diye halama uğradık daha sonra, babaannem oradaydı beraber eve döndük.Babamız karşıladı bizi evde , rutin akşam işlerinden(yemek-tv-süt-dua-yatış) sonra çocuklar uyudu.Bütün bu gezilerimiz boyunca çocuklarım beni hiç üzmedi Allah'a şükür.Zaten ben hiçbir zaman çocuklarımla bir yere gitmekten gocunmadım, sıkılmadım.Çok küçüklük çağlarından beri hep benimle gezdikleri için alıştıklarını düşünüyorum ve büyümeleriyle birlikte tabii ki bir rahatlama da oldu ama çocukların sosyal açıdan gelişimlerini desteklemek için eve kapanmak yerine dışa açılmalarını tavsiye ediyorum her zaman.
Allahım herkesin gönlünden ve aklından geçeni bilirsin , bizlere hakkımızda hayırlı olanı ihsan et.


Hiç yorum yok: